Proč se cítím být patriotem?

Není to něco, co se naučíš, ztratíš, prodáš nebo koupíš.

Buď se s tím narodíš nebo ne. Buď to získáš, zamiluješ si to a ono to přiroste k srdci nebo ne. Tento vztah není položen na racionální rovině, ale právě na té mnohdy opomíjené – emoční, citové, spjaté s našimi zkušenostmi a zážitky.

Oním TO je právě patriotismus a láska k místu, v něm prožijeme většinu našeho života.

Být pravým patriotem není o tom pouze si říkat, že to tady máme rádi, jak se tu cítíme doma a jak je tu fajn. To dokáže každý a mnohdy toto tvrzení řada lidí pouze využívá ve svůj prospěch, kdykoliv je potřeba.
Být pravým patriotem pro mě znamená taktéž něco konkrétního, hmatatelného a reálného pro kraj činit, tvořit, rozvíjet a posunovat.

Je tomu stejně jako ve sportu. Tam taky přeci nemůžeš tvrdit, že jsi pravým fanouškem Baníku, když nechodíš na jeho zápasy, nejsi navlečen do dresu, šály, nesnažíš se klub podporovat a tvořit jeho dobrý obraz a image.

Jsem hrdý Čech, nedám dopustit na Českou republiku. Rád slavím veškeré úspěchy fotbalového či hokejového družstva s vlajkou České republiky na zádech. Nedokážu si představit, že bych běhal v ulicích pomalovaný v německých, amerických či jakýchkoliv jiných barvách a s jejich vlajkou fandil jinému týmu. Nebo Ty snad jo?

Proč toto ovšem často neděláme mimo sport? Proč nefandíme našim firmám, známým, kamarádům, umělcům, vědcům,…? Proč jim raději závidíme, než se jimi chlubíme? Proč o našich úspěších mnohdy ani nevíme? V klubu Patriotů MSK ukazujeme zajímavé a úspěšné osobnosti z různých oborů, protože se máme čím chlubit a na koho být hrdí.

Jak jsem na to přišel, že jsem patriotem? Snadno. Kdykoliv a kdekoliv jsem byl, něco mi říkalo, že mám hájit svůj kraj, který mi poskytl vzdělání, zázemí a úžasné vzpomínky na dětství. Jak říkám, je to v nás všech. Jestli jsi i Ty tím, kdo se vždy těší na návrat domů, kdykoliv je mimo region či ČR, jestli i Ty se cítíš skvěle, když si pouštíš Nohavicu při cestě vlakem a z okna při tom pozoruješ blížící se Jeseníky na levé straně a Beskydy na straně druhé, pak víš, o čem píšu a co mám na mysli…

Tady jsem šťastný, tady to mám rád, tady jsem doma.

Tomáš Buchwaldek

One thought on “Proč se cítím být patriotem?

  1. Poszukiwania aktualnych porównań tworów finansowych zakończą się triumfem, wówczas gdy raptem jesteś skłonny odwiedzić witryna online. Jest to witryna www dedykowana dyscyplinie finansowej, jak i również połączonej spośród ubezpieczeniami. Sugestie, jak również przydatne wskazówki wspomagają w całej wybieraniu najlepszego wytworu finansowego dostępnego po zwyczajowych bankach, jak i również instytucjach pozabankowych. Serwis zapewnia najciekawsze fakty, obecne złączenia kredytów mieszkaniowych, lokat jako różnorodne sumy. Przedstawienie oryginalnego towaru finansowego za pośrednictwem pula nie zgodzić się ujdzie także bez reakcji dzięki portalu. Polscy czytelnicy pozostaną poinformowani o wszelkich zmianach na kuli ziemskiej bankowości i finansów. Odbiorcy, którzy posiadają obciążenia również wynajdą w tej okolicy multum wartościowych wiedzy. Na portalu internetowym nie zabraknie tematów, jak udać się spośród długów, kiedy debet konsumpcyjny pełni rację bytu, jak również jako co kłaść nacisk, jeśli zaciąga się pożyczkę po parabankach. Warto odwiedzać cyklicznie strona online wtedy jest możliwość uzyskać wiara, że jest się non stop ze każdymi zmianami wprowadzanymi za pośrednictwem bazy a, także naturalnie lecz również https://finanero.pl/ – finanero opinie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *