Příběh

Narodil jsem se 3.7.1988 v Havířově, kde jsem rovněž strávil své dětství. Nesmírně jsem vděčný za zkušenost, kterou mi dal sport – 11 let jsem hrál aktivně florbal a od 18 let jsem rovněž florbalovým rozhodčím. Kolektivní sport byl skvělým základem pro život a doporučuji ho všem. Určitě se budu propojením sportu a běžného života či podnikání věnovat ve svém blogu.

Střední školu jsem vystudoval v Karviné na obchodní akademii, obor ekonomické lyceum. Alespoň touto cestou bych rád poděkoval inspirujícím vyučujícím, kteří mě nesmírně posunuli, vychovali a s kterými jsem měl to štěstí se potkat. Jmenovitě je to obzvláště pan Hamruz, Raic a Wojnar.

Po maturitě nastalo zásadní rozhodování: zůstat doma nebo jet studovat do Prahy. Zvítězila z řady důvodů Ostrava a nelituji toho. Studium na VŠ mi hlavně dalo možnost zapojit se do aktivit AIESEC, kde jsem si během pěti let vyzkoušel vést tým lidí, později celou pobočku a následně jsem na rok přerušil studium, abych mohl pracovat na centrále v Praze. Vždy jsem říkal, že v AIESEC nepracujete zadarmo, ale ne za peníze. Zkušenosti a kontakty, to je to, co má dnes cenu zlata.

Po skončení mé roční anabáze v Praze jsem odjel na necelé 3 měsíce do Brazílie. To byla vyložená „life-changing experience“ :) Psal jsem o mých zážitcích a poznatcích blog zde: http://tomas-buchwaldek.blogspot.cz/

A co teď? Jsem trochu zvláštní v tom, že už v první třídě jsem věděl, co chci následujících 18 let dělat – chtěl jsem se stát inženýrem. A najednou rok před státnicemi si říkám, kde je zase nějaký dlouhodobý plán??? Ani nevíš, jaké to je pro člověka mého typu!!!

Brazílie mi dala čas a možnost přemýšlet. Zjistil jsem, že mě to vždy táhlo domů, ať už jsem byl v Praze, nebo cestoval po světě. Proto jsem začal zjišťovat informace o našem kraji a dávat je dohromady. Vznikla z toho ppt prezentace, kde jsem si sám pro sebe utříbil myšlenky. Ujasnil jsem si, že chci zemřít jako úspěšný podnikatel a moravskoslezský patriot.. Mým životním posláním je zvyšovat konkurenceschopnost organizací a vizí pro následující léta je vytvořit ostravské impérium, tedy síť navzájem se propojujících firem s celosvětovým dopadem. Takovou ostravskou PPFku :) Něco budovat mě totiž neskutečně baví.

Po návratu z Brazílie jsem začal koncept realizovat, dávat dohromady tým výjimečných lidí, kteří přemýšlejí podobně jako já. Mám to štěstí, že jsem je našel. Celý podzim se „brousil“ koncept a tým lidí, na jaře jsme se už pustili do konkrétnějších kroků a do roka organizujeme první setkání klubu Patriotů Moravskoslezského kraje. Setkání, které má za úkol ukázat místním lidem, že ne všechno je zde jenom špatné, že máme být na co hrdí a že zde máme lidi, kteří mohou být našimi POZITIVNÍMI VZORY, LEADERY kraje. Jsem pyšný, že na jednotlivá setkání se nám podařilo získat velké osobnosti našeho regionu z různých odvětví. Mrkni se sám na stránkách Patriotů.

Kromě klubu Patriotů MSK se mi povedlo přesvědčit kolegu z Plzně, že v Ostravě je opravdu potenciál. Přestěhoval se zde a spolu jsme zaloažili účetní firmu. Obě naše maminky jsou účetní, takže jsme v oboru vyrůstali a víme, jak tento business funguje. Jedineční jsme hlavně v tom, že víme, co všechno je možné z účetnictví získat a jak málo se toho v praxi ze stran podnikatelů využívá. Našim běžným standardem je, že každý klient získává i profesionální manažerské reporty pro své rozhodování, které mu ušetří či pomůžou vydělat celkem zajímavý balík peněz.

Nějakou dobu se už také věnujeme konzultacím a restruktualizacím firem – viz www.MTBgroup.cz , tato stránka rovněž slouží jako rozcestník veškerých našich projektů a aktivit.

Vše mi dává smysl. A když mi něco dává smysl, dodává mi to motivaci k akci.

Děkuji komukoliv, kdo se přidá se mnou na společnou další cestu životem, ať už to jsou mí kamarádi, rodina, obchodní partneři či další patrioti.

Věřím na leadership, podnikavost a Moravskoslezský kraj!

Tomáš Buchwaldek

PS: Můj životopis nalezneš zde: http://www.linkedin.com/in/tomasbuchwaldek, případně si mě přidej na facebooku, twitteru, odkazy najdeš v kontaktech.